Копчення сиру

Крім м’ясних і рибних виробів, коптити можна й такий молочний продукт, як сир. На сьогоднішній день асортимент сирів дуже різноманітний. Це тверді сорти, м’які, плавлені, ропні – кожен вид має свій специфічний смак і аромат, який сформувався в результаті впливу молочнокислої мікрофлори. Копчення певного виду сиру робить його смак більш пікантним, багатим і насиченим. У копчених сирах є багато кальцію, фосфору, вітамінів, які зміцнюють здоров’я як зовні, так і зсередини. Цей продукт легко засвоюється організмом, тому його може вживати будь-яка людина.

Методи виготовлення копченого сиру

Якщо ви хочете отримати копчений сир високої якості, слід використовуватися дорогі сорти, такі як Гауда, Чеддер, Моцарелла, Сулугуні. При цьому кожен сорт має свої нюанси технології копчення. Навіть плавлений сир можна коптити, якщо правильно вибрати спосіб виготовлення. Готовий продукт має апетитну коричнево-жовту скоринку, яка утворюється за допомогою вулканізації поверхневих шарів сиру під впливом високих температур. Використовуючи спеціальну тріску для копчення, готовий сир можна отримати шляхом:

  • гарячого копчення. Ця технологія вимагає постійної уваги і контролю з боку людини і займає досить нетривалий проміжок часу. Температура копчення становить інтервал від 38 до 88 0С;
  • холодного копчення, яка не потребує постійного контролю. В залежності від сорту сиру, процес копчення може тривати від 7 днів до місяця. У коптильних камерах підтримується температура від 21 до 32 0С.

Головна перевага сиру як продукту для копчення полягає в тому, що він не вимагає практично ніякої підготовки. Немає необхідності маринувати або вимочувати сир, достатньо розділити його на певні порційні частини. Можна також коптити його головками. Слід пам’ятати, що при гарячому копченні з сиру випаровується мало вологи, тому продукт може швидко зіпсуватись і його слід вжити відразу. Холодне копчення навпаки збільшує термін придатності готового продукту.

Де замовити тріску для копчення сиру?

Готовий копчений сир є універсальним продуктом. Це відмінна самостійна закуска, а також інгредієнт для приготування салатів і різних других страв. Щоб отримати високоякісний копчений сир, слід використовуватися хорошу тріску для копчення. Сира тріска з помірним ступенем вологості (близько 10-12%) сприяє утворенню достатньої кількості диму, який забезпечує рівномірне копчення сиру.

Купити якісну тирсу для копчення сиру пропонує компанія Gallus Trade. Вся тріска виготовляється з деревини першого сорту. В якості сировини використовується дуб, бук, вільха, яблуня, черешня. Кожна порода дає свій неповторний аромат готовій копченій страві, тому ви можете сміливо експериментувати і комбінувати різні види тріски фруктових та твердолистяних дерев. Вартість продукції досить доступна як для оптових замовників, які купують тріску для великих виробничих обсягів, так і роздрібних покупців, охочих покуштувати смачний делікатес. Ми гарантуємо якісний сервіс і оперативну доставку по Україні.

syr-detail

 

Форма замовлення
captcha

Дякуємо за Ваше повідомлення!
Ми відповімо на нього як омога скоріше